Presbyopia: związany z wiekiem dalekowzroczność

Jeśli masz ochotę czytanie mniejszych tekstów staje się niewielkie irytacje i wymaga większego wysiłku niż zwykle, to prawdopodobnie czas, aby pomóc oczu. Presbyopia - którego większość ludzi ma doświadczenie w wieku 40-50 lat - jest naturalnym stanem określonym przez utratę elastyczności w oku. Wraz z wiekiem ta stopniowa utrata elastyczności ostatecznie nadrabia nas, co utrudnia skupienie się na obiektach zbliżenia bez pomocy.

 

Lista kontrolna Presbyopia

· Trzymanie materiału czytania i drobny wydruk w większej odległości
· Potrzebuje więcej światła do przeczytania
· Zmęczenie oczu i odkształcenie od koncentracji na skupieniu tekstu
· Rozmyta wizja podczas czytania przez długi czas w regularnej odległości
· Płonące odczucie w twoich oczach
· W niektórych przypadkach bóle głowy

 

Co się stanie, gdy nasze oczy się starzeją?

Ponieważ nasze soczewki stają się sztywniejsze w miarę starzenia się, nie są w stanie łatwo zmienić kształtu. W rezultacie trudniej jest odpowiednio zginać światło i skoncentrować je na naszej siatkówce. Na szczęście nasza zdolność do dostrzegania odległych obiektów jest nadal nienaruszona, więc presbyopia można również opisać jako dalekowzroczność związaną z wiekiem. Większość z nas zacznie doświadczać problemów z naszą wizją od 40 roku życia. Czy wiesz, że w ciągu pierwszych 40 lat życia tracisz tyle samo centralnego punktu, co przez następne 10 lat! Więc jeśli czujesz, że twój wzrok zbliża się całkowicie, nie rozpacz, jest to naturalna część życia, której wszyscy doświadczamy, co można łatwo pokonać za pomocą okularów czytania. Kiedy kupisz swoją pierwszą parę, będziesz przytłoczony ulgą i jasnością, które będą się zastanawiać, dlaczego nie nosiłeś ich wcześniej?

Jakie jest rozwiązanie?

Niestety nie ma sposobu, aby zatrzymać normalny proces starzenia, który powoduje presbyopię. Oto jednak kilka sposobów, w jakie można go poprawić.


Szkła kontaktowe

Mimo że nie działa to dla wszystkich, jednym rozwiązaniem są wieloogniskowe soczewki kontaktowe. Soczewki te są tworzone specjalnie dla presbyopii i zawierają zarówno wymaganą siłę na odległość (jeśli istnieje), jak i dodatkową siłę, którą musisz zobaczyć wyraźnie z bliska. Możliwe jest również uzyskanie pomocy w prawie zasięgu na jeden z oczu i użycie drugiego oka na odległość. Nie działa to jednak dla wszystkich i sprawia, że ​​wizja na środku dystansu jest bardziej rozmyta. Mimo że soczewki kontaktowe mogą wydawać się dobrą opcją, nie zawsze są najlepsze dla twojego zdrowia, jeśli nie są odpowiednio przechowywane, ani nie stanowią najwyraźniej. Musisz iść na kompromis między wyraźnym widzeniem na bliskich i dalekich odległościach. Ta opcja jest również najdroższa na dłuższą metę. Jeśli korzystasz już z soczewek kontaktowych, możesz znać koszty, wysiłek i spotkania związane z kontaktami.

Postępowe okulary

Jeśli masz już receptę i nie chcesz przełączać się między okularami przez cały dzień - progresywne okulary są dobrym rozwiązaniem. Są szczególnie dobre dla tych, którzy już używali okularów i dla tych, którzy mają astygmatyzm. Progresywna soczewka ma pożądane siły na duże odległości u góry obiektywu i mocne strony na dnie soczewki. To oczywiście oznacza, że ​​nie będziesz w stanie jednocześnie wykorzystać całego wzroku-ale musisz iść na kompromis. Niektórzy ludzie niepokoją się, że rozmyte pole na dole swoich okularów w życiu codziennym - i zamiast tego kupują czyste okulary czytania. Ponieważ soczewki progresywne są wykonane na zamówienie z nowoczesną technologią, mogą być dość drogie.


Okulary do czytania

Okładki do czytania są dla wielu najłatwiejszych, najtańszych i najskuteczniejszych rozwiązań dla Presbyopia. Jeśli normalnie nie nosisz soczewek kontaktowych ani okularów, najłatwiejszym sposobem na skorygowanie presbyopii jest noszenie pary okularów na jedną wytrzymałość podczas robienia rzeczy z bliska. Ludzie zwykle kupują szklanki czytania w supermarketach lub droższe, wykonane na zamówienie ze sklepu optycznego. Wiele osób zaczyna kupować swoje okulary online, ponieważ są w stanie dostosować i wybierać okulary z większego wyboru niż stoisko na stacji benzynowej. Okulary do czytania mają mocne strony, takie jak +1, +1,50 lub nawet +3,50. Dla większości ludzi - presbyopia zaczyna się od +0,5 i wzrasta do +2,00 do +2,50, biorąc pod uwagę, że nie masz wcześniejszej recepty.


Chirurgia

Należy dokładnie wziąć pod uwagę podejście chirurgiczne, ponieważ wiąże się to z ryzykiem i niepewnymi wynikami. Odbywa się to przez rekonstrukcję kształtu powierzchni gałki ocznej lub przez dodanie obiektywu do oczu. Jednak operacja zwykle nie jest zalecana, dopóki widok nie ustabilizuje się, co może potrwać do 5-10 lat. Koszt, ryzyko i niepewne wyniki są punktami kontrolnymi.

 

Znajdź swoje okulary do czytania