10 mitów o okularach i oczu

Z biegiem lat mity o okularach i wzroku rozprzestrzeniły się jak pożar. Niektóre mity zostały przekazane przez naszych rodziców i często uważamy, że są prawdziwe, nawet jeśli mogą być całkowicie sfabrykowane. Nadszedł czas, aby położyć te historie do łóżka i rozproszyć nieporozumienia. Złożyliśmy listę najczęstszych mitów o okularach, wizji i oczu, abyś mógł wyprostować fakty.

Mit 1:
„Noszenie nieprawidłowych okularów recepta uszkodzi twoje oczy”

Może słyszałeś o tym nieporozumieniu. Mimo że możesz doświadczyć rozmytego wzroku i lustra podczas korzystania z niewłaściwej recepty, z pewnością nie uszkodzi twojej wizji. Jednak dla najlepszego doświadczenia zalecamy użycie odpowiedniej recepty, aby zapewnić optymalny wzrok i ulgę.

Mit 2:
„Wszystkie okulary przeciwsłoneczne chronią twoje oczy przed słońcem”

Możesz pomyśleć, że wszelkie okulary przeciwsłoneczne z rynku chronią cię przed słońcem, ale jest to dalekie od prawdy. Upewnij się, że twoje okulary przeciwsłoneczne mają wystarczającą ochronę przed promieniami UV. Jeśli nie chronisz oczu przed słońcem, są one narażeni na szkodliwe promieniowanie, które może mieć szkodliwe działanie na twoje oczy. Podczas zakupów okularów przeciwsłonecznych poszukaj znaku UV400 lub CE. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne Luxreaders mają soczewki kategorii 3 z ochroną UV400.

Mit 3:
„Jedzenie marchewki poprawi twoje wzrok”

Marchew zawierają pewne witaminy i składniki odżywcze, które pomogą ci zachować zdrowy wzrok, ale fakt, że marchewki wyróżniają się wśród warzyw, pomagając walczyć z problemami wizji, jest czystym mitem. Zawierają witaminę A, która jest ważna dla naszych oczu, ale istnieją inne warzywa, które mają znacznie więcej korzyści związanych z wizją niż marchewki, takie jak jarmuż i bruksel.

Mit 4:
„Czytanie pod słabym światłem uszkodzi twoje oczy”

Może słyszysz historię o słynnym kompozytorze klasycznym, Bach, który czytał swoją nuty pod przyciemnionymi świecami i stał się ślepy? Prawda jest taka, że ​​nie miało to nic wspólnego z brakiem światła; W rzeczywistości cierpiał na zaćmę. Mimo że czytanie w Dim Light nie uszkadza twojego wzroku, zawsze zalecamy czytanie w dobrze oświetlonym środowisku, ponieważ daje to najlepsze wrażenia i wytrzymałość.

Mit 5:
„Siedzenie zbyt blisko telewizji zaszkodzi twoim oczom”


Mówiąc o szkodliwych nawykach, następny mit również musi zostać wychowany. „Nie siedź tak blisko telewizji, twoje oczy zmienią kwadrat!”. Ten nawyk oczywiście nie zmienia kształtu oczu ani nie uszkadza twojego wzroku. Jeśli jednak twoje dziecko siedzi bardzo blisko telewizji, możesz rozważyć wizytę u lekarza, ponieważ mogą cierpieć z powodu krótkowzroczności, gdzie masz problem z widzeniem na duże odległości.

Mit 6:
„Przejście oczu sprawi, że będą na stałe skrzyżowane”

Jeśli masz zdolność do przycinania oczu, nie musisz się martwić, że będą trwale zamrożone. Zachęcamy się do utrzymania dobrej rozrywki dla swoich przyjaciół, ponieważ na stałe krzyżowane oczy są spowodowane genetyką, a nie działaniami.

Mit 7:
„Noszenie okularów pogorszy twój wzrok”

W końcu kupiłeś swoją pierwszą parę okularów, ale czujesz się, jakby twój wzrok stał się gorszy za każdym razem, gdy je zdejmujesz? Twoje okulary nie mają z tym nic wspólnego. Po prostu poprawiają twoją wizję, zmieniając sposób, w jaki promienie światła wpadają w twoje spektrum, ale nie zmieniają struktury samego oka. Twoje poczucie pogarszającego się wzroku może być to, że jesteś przyzwyczajony do wyraźnego widzenia w swoich okularach, że kiedy je zdejmiesz, wydaje się to obce. Ponadto, zanim zacząłeś nosić okulary, twoje oczy musiały stale kompensować i walczyć o wyraźne skupienie się. Teraz, gdy nosisz okulary, twoje oczy mogą w końcu się zrelaksować!

Mit 8:
„Rodzice z brązowymi oczami nie mogą mieć dzieci o niebieskich oczach”

Czy twoje dziecko ma niebieskie oczy, mimo że ty i twój partner macie brązowe oczy? Nie musisz się martwić. Genetyka działa w tajemniczy sposób, a twoje dziecko może skończyć z różnymi kolorowymi oczami niż ty z dominującego genu w makijażu genetycznym.

Mit 9:
„Niebieskie lekkie okulary nie robią nic dla twoich oczu”

Twoje ekrany nieustannie wysyłają uszkodzące niebieskie światło do oczu, co może prowadzić między innymi do zmęczenia oczu i bólu głowy. Dlatego zalecamy użycie okularów, które odfiltrowały niektóre niebieskie światło, gdy patrzysz na ekrany przez dłuższe okresy.

Mit 10:
„Moja recepta jest trwała”

Niektórzy ludzie wierzą, że po mierzeniu recepty wiedzą, jaką korekcję będą potrzebować do końca życia. To nie jest prawda. Jeśli masz już receptę, wiesz, że potrzebne mocne strony mogą się od czasu do czasu zmieniać. To jest powód, dla którego zaleca się przeprowadzanie testu wzroku co jakiś czas. Ponadto ludzie w 40-50-tych zaczynają doświadczać Presbyopia. Presbyopia to termin opisujący dalekosiężność związaną z wiekiem. Możesz przeczytać więcej oPresbyopia tutaj.