Internetowy test wzroku przez Luksreaders

W LuxReaders oferujemy dwa testy wizji. Nasz prosty, orientacyjny test wizji pomaga w szybkim przeglądzie w celu zidentyfikowania potrzebnej siły przy zakupie okularów do czytania. Nasz bardziej dogłębny i najnowszyTest wizji online który jest opracowany przez nas, jest również dostępny.

Przetestuj swoją wizję

Korzystając z naszego prostego, oryginalnego testu widzenia, powinieneś usiąść 40 cm od ekranu komputera - jest bliżej niż myślisz.

Przeczytaj poniższe zdania. Po osiągnięciu najbardziej mniejszego zdania możesz przeczytać dość wyraźnie, odpowiednia prawa kolumna sugeruje, jakiej siły potrzebujesz.

Jeśli wątpisz w dwie różne mocne strony, powinieneś wybrać najniższą.

Zdanie Wytrzymałość Wiek*

Jeśli potrafisz wyraźnie przeczytać to zdanie, nie potrzebujesz czytania okularów

0 <35 lat*

Jeśli potrafisz wyraźnie przeczytać to zdanie, nie potrzebujesz czytania okularów

+1.0 35-45 lat*

Jeśli jest to pierwszy wiersz, który możesz czytać dość wyraźnie, użyj tej siły

+1.5 45-50 lat*

Jeśli jest to pierwszy wiersz, który możesz czytać dość wyraźnie, użyj tej siły

+2.0 50-55 lat*

Jeśli jest to pierwszy wiersz, który możesz czytać dość wyraźnie, użyj tej siły

+2.5 55-60 lat*

Jeśli jest to pierwszy wiersz, który możesz czytać dość wyraźnie, użyj tej siły

+3.0 60-65 lat*

Jeśli jest to pierwszy wiersz, który możesz czytać dość wyraźnie, użyj tej siły

+3.5 +65 lat*

*Wiek: Jeśli chodzi o ogólną dalekowzroczność związaną z wiekiem, jesteśmy prawie identyczni i przestrzegamy prawie wszystkich wzorców podsumowanych powyżej.

Jakich solidnych okularów do czytania potrzebuję według wieku?

Twój optometrysta zazwyczaj zaleca siłę czytania okularów na podstawie twojego wieku. W miarę starzenia się oczy naturalnie zaczną się zmieniać. Może się to zdarzyć na różne sposoby, a jedną z najczęstszych zmian jest stan znany jako „presbyopia”. To ogólnie powoduje, że ludzie potrzebują okulary do czytania Po 40. roku życia zalecana siła dla osób w wieku od 35 do 45 lat jest siła od +0,75 do +1,00, aby dostosować swoją presbyopię. Osoby w wieku od 45 do 50 lat zwykle potrzebują +1,00 do +1,50. Osoby w wieku od 50 do 55 lat są zazwyczaj zalecane siłę +2,00. A od 55 do 65 lat zaleca się zastosowanie siły +2,5 do +3,00. Gdy masz powyżej 65 lat, zalecana zostanie siła +3,5.

Jaka jest najczęstsza siła okularów do czytania?

Najczęściej kupowanymi okularami do czytania są okulary czytania +1,00.

Czy mogę po prostu kupić okulary czytania?

Po prostu tak! Okulary do czytania bez recepty nie wymagają badania wzrokowego przez lekarza okulisty. Kupowanie okularów do czytania online jest znacznie tańsze niż czytelnicy, których można znaleźć w biurze lekarza okulistycznego, i działają równie dobrze, jeśli wybierzesz prawidłowe powiększenie.

Skąd mam wiedzieć, czy moje okulary są zbyt mocne?

Rozmazany obraz: Jeśli recepta na oko jest nieprawidłowa, możesz doświadczyć niewyraźnego wizji. Aby sprawdzić, czy Twoja wizja zostanie zamazana, połóż okulary i przykryj jedno oko. Patrzcie prosto z drugim okiem. Jeśli twoja wizja jest mglista lub zamazana, możesz powtórzyć ją drugim okiem. Pochmurne lub niewyraźne widzenie w jednym oku, podczas gdy druga jest zamknięta, jest pewnym znakiem, że moc okularów lub soczewek jest nieprawidłowa.

Bóle głowy: Jeśli zauważysz, że twoje bóle głowy stały się częstsze lub że występują przede wszystkim po założeniu okularów, prawdopodobnie nosisz nieprawidłową receptę.

Dizzy i mdłości: Kiedy recepta jest zbyt wysoka, zauważysz, że zaczniesz się odczuwać zawrotów głowy i mdłości w pewnym momencie noszenia okularów lub soczewek na receptę. Jest to pewne wskazanie niewłaściwej recepty.

Czy noszenie okularów, które są zbyt mocne, może uszkodzić twoje oczy?

Mówiąc najprościej, nie. Zbyt mocne okulary nie uszkadzają twoich oczu, ale po pewnym czasie mogą powodować bóle głowy, zawroty głowy i nudności. Dlatego zalecamy skorzystanie z naszego testu wizji, aby uzyskać najlepsze wyniki, na jakiej siła potrzebujesz.

Jak mogę sprawdzić wzrok w domu online?

Istnieje kilka sposobów, aby sprawdzić wzrok w domu online. Jednym ze sposobów jest użycie naszej tabeli oczu. Innym sposobem jest wypróbowanie naszego testu wizji online, który możesz zrobić na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Otrzymasz wynik za kilka minut, abyś wiedział dokładnie, jakiej siły okulary potrzebujesz.

Jak mogę sprawdzić wzrok na telefonie?

Nasz test wizji online może być używany w telefonie jako aplikacja. Po prostu przytrzymaj telefon o długości ramienia i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Jeśli nie możesz odczytać najmniejszej linii na wykresie, możesz potrzebować okularów lub kontaktów.

Najpierw upewnij się, że światło na urządzeniu jest ok. 50% maks. Następnie umieść się w wygodnej odległości 40 cm od ekranu. Testujemy jedno oko na raz, więc pamiętaj o jednym oku na raz ręką. Zobaczysz dwa pierścienie: użyj górnego pierścienia jako odniesienia i zaznacz skorelującą szczelinę na dolnym pierścieniu. Po teście uzyskasz wynik z sugerowaną siłą potrzebną.

Czy testy wzroku online są dokładne?

Internetowe testy wzroku są dokładne i niezawodne. Chociaż nie zastępują kompleksowego badania wzroku od lekarza okulistycznego, wyniki powinny być zbliżone do tego, co otrzymasz od optometrystę lub okulisty. Zawsze zaleca się pełne badanie wzroku, jeśli masz jakieś obawy dotyczące swojej wizji, jednak jeśli szukasz tylko ogólnego wyobrażenia o zdrowiu oczu, test online może być pomocnym punktem wyjścia.

Zalecamy zastosowanie połączonego podejścia: Nasz orientacyjny test wizji jest najlepiej wykorzystany jako przewodnik lub monitorowanie wizji w czasie, ale jeśli nagle doświadczysz jakiekolwiek zmiany w swojej wizji lub jeśli masz jakieś obawy lub potrzebujesz bardziej szczegółowych porad, zalecamy, zalecamy Aby odwiedzić optyk lub okulistę.