Poznaj różnicę: niebieskie światło i okulary komputerowe

Niebieskie okulary lub okulary komputerowe - jaka jest różnica?

Aby ustalić rekord prosto - „Blue Light Glasses” to fantazyjny termin na zwykłe okulary z niebieską lekką powłoką. Powłoka działa jak filtr na niebieskim świetle i chroni oczy przed szkodliwymi promieniami świetlnymi. Z drugiej strony okulary komputerowe odnoszą się do zasięgu i wykorzystania okularów. Zamiast powłoki okulary komputerowe odnoszą się do budowy samego soczewki. Mają określone mocne strony i miary, które są zgodne z twoimi nawykami roboczymi. Możesz także zaktualizować okulary komputerowe o niebieską lekką powłokę, aby miała zalety zarówno niebieskich okularów, jak i szklanek komputerowych. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zanurz się w intrygującym świecie tych zaawansowanych technologicznie soczewek poniżej!

 

Niebieskie lekkie okulary

Niebieskie okulary blokowe, lekkie okulary przeciwblaskie,Niebieskie lekkie okulary... Mamy wiele nazwisk dla rzeczy, które kochamy. Czy wiesz, że niebieskie światło jest wszędzie w otaczającym nas świecie?

Być może nie znasz koncepcji niebieskiego światła, ale staje się to bardzo mówienie o zjawisku dotyczące nowej ery technologicznej telekomunikacji ekranu. Niebieskie światło jest powszechnie znane z emitowanych ze sztucznych źródeł, takich jak ekrany elektroniczne, telefony, komputery, a nawet żarówki LED. Ale czy wiesz, że jest również emitowany z naturalnych źródeł, takich jak Słońce?

Dlaczego miałbym chronić oczy przed niebieskim światłem?

´

Błękitne promienie świetlne mają najkrótsze długości fali o najwyższej energii, co oznacza, że ​​do oka dostarczane jest więcej energii. Kiedy niebieskie światło jest wchłaniane twoimi oczami, twój mózg interpretuje go jako światło dzienne, które sygnalizuje mózg i resztę ciała, że ​​czas się obudzić. Oznacza to, że w nocy niebieskie światło z ekranów działa jak sztuczne światło dzienne - zakłócając rytm okołodobowy i wszystkie, które są z nim związane.

W nocy ciało wydziela hormon zwany melatoniną, który promuje sen i inicjuje serię procesów biologicznych o określonych porach dnia. Dlatego w nocy do twojego mózgu wysyłany jest konkretny sygnał, który następnie informuje twoje ciało do wydzielenia melatoniny, która sprawia, że ​​jesteś senny.

Naturalne procesy związane z kontrastem między dniem i nocą są zaburzone przez sztuczne źródła światła, takie jak niebieskie światło z naszych ekranów. Badania pokazują, że przedłużony brak snu może negatywnie wpłynąć na nasze układ odpornościowy, co czyni nas podatnymi na choroby takie jak rak i rosnące ciśnienie krwi.


Jak mogę chronić oczy przed krzywdą?

Gdy świat nadal się rozwija technologicznie, jest dość oczywiste, że trudno jest uniknąć sztucznego światła. Stała się stałą częścią naszego codziennego życia i ma kluczowe znaczenie dla naszej pracy i komunikacji. Istnieją jednak aktywne zmiany, które możemy wprowadzić w naszych procedurach, aby rozwiązać problem. W nocy unikaj ostrego oświetlenia i używaj przyciemnionych, a nawet czerwonych światła, które rzadziej zmienia rytm okołodobowy i stłumić melatoninę. Jeśli dużo pracujesz na ekranie, możesz użyć okularów filtrowania niebieskiego światła. Noś je, gdy siedzisz przed komputerem lub ze smartfonem, szczególnie wieczorem. Dbaj o oczy, ponieważ nie tylko pomagają one twojej wizji, ale także ogólnemu zdrowiu, snu i dobrego samopoczucia!

 

Szklanki komputerowe

Szklanki zawodowe, degresyjne okulary i okulary ekranowe to terminy opisujące okulary o mocnych stronach specjalnie mierzonych do użytku ekranu. Istnieje szereg różnych okularów komputerowych, które na różne sposoby pomagają wyraźnie widzieć w twoim obszarze roboczym. Szklanki komputerowe mogą być dalej dostosowane do niebieskiej lekkiej powłoki, aby chronić oczy przed szkodliwym niebieskim światłem. W zależności od osobistych środków i nawyków pracy, oto krótkie wyjaśnienie 3 rodzajów soczewek komputerowych:

 

3 wspólne rodzaje soczewek komputerowych

Szklanki komputerowe na jednej sile:Szklanki komputerowe na jednej sile nie są postępowe, co oznacza, że ​​są ustawione na jedną wybraną odległość. Pracują dla większości osób, które siedzą w tym samym miejscu lub przynajmniej w tej samej odległości przez cały dzień. Są również dobre dla osób, które nie mają recepty na odległość, więc mogą po prostu zdjąć okulary, gdy nie pracują na ekranie. Te z jednej siły są również tańszą alternatywą dla progresywnych.

Progresywne: Progresywny zasięg ma soczewki o wielu wytrzymałościach, które są specjalnie wykonane do pracy na ekranie i odczycie odczytu. Zobaczysz wyraźnie na stacji roboczej, ale dalsze odległości będą niejasne. Niemal progresywny jest idealny, jeśli chcesz optymalnych regulacji komputerów, ponieważ cały obiektyw ma idealne mocne strony dla stacji roboczej. Są najlepszym wyborem na odległości do 1,5 metra i odległości od czytania między obiektywami komputerowymi.

Progresywne: Soczewki progresywne średniego zasięgu są dla tych, którzy chcą nieco większej elastyczności zasięgu. Jeśli na przykład pracujesz jako recepcjonista lub uczestniczysz w wielu fizycznych spotkaniach, powinieneś zdecydować się na progresywne pokoju. Zobaczysz wyraźnie na ekranie, a także do 4 metrów przed sobą. Oznacza to, że będą działać zarówno dla odległości ekranu, jak i odległości prezentacji. Ponieważ mocne strony odległości zajmują miejsce w obiektywach, kompromis z jakością bliskiego wzroku, działają one na dynamiczne nawyki pracy.

Jakieś pytania? W LuxReaders możesz kupić niebieskie lekkie szklanki z siłą lub bez. Jeśli chcesz używać naszych okularów jako okularów komputerowych, możesz użyć recepty na odchylenie komputerowe i zamówić pożądaną siłę. Zawsze możesz skontaktować się z naszym czatem w prawym dolnym rogu lub na nasz e-mail hi@luxreaders.com, jeśli masz jakieś pytania.