The Do i Donkty

Jak wyczyścić okulary

Oczywiście, mając na sobie szklanki z siłą lub bez, będą się zabrudzić i będą narażone na kurz, brud, a nawet naturalne elementy i mogą pozostawić swoje ślad na twoich okularach designerskich. Szklanki są delikatnymi urządzeniami korekcyjnymi lub akcesoriami i należy je dokładnie wyczyścić, aby najlepiej je wykorzystać. Ale jak możesz prawidłowo wyczyścić okulary i czego nie powinieneś zrobić?

5 prostych kroków, aby (głęboko) wyczyścić okulary

1. Właściwie umyj własne ręce: W przeciwnym razie ryzykujesz ponowne zabrudzenie niedawno czyszczonych okularów lub pozostaw trwałe pozostałości, w których naprawdę chciałeś je usunąć

2. Spłucz okulary letnią wodą: Na przykład z zakładki w domu, nie używaj zbyt dużego ciśnienia wody, aby nie ryzykować uszkodzeń okularów

3. Użyj małego mydła do mycia naczyń: Użyj (czystych) palców, aby delikatnie masować je na obiektywach i ramie okulary do czytania, Niebieskie lekkie okulary lub nawet okulary słoneczne.

4. Ponownie spłucz okulary: usunąć piankę z mydłem i resztkową brud, które zostały poluzowane z okularów do czytania

5. Suj swoje okulary: Używając ręcznika wolnego od kłacarni i brudu, najlepiej używa tylko szklanek mikrofibry, ponieważ są one delikatne w cennych designerskich szklankach czytania.

Dodatkowo możesz użyć alkoholu do wcierania na ręcznik papierowy, aby wyczyścić podkładki nosowe i uchwyty do uszu w celu najdokładniejszego czyszczenia, ale pamiętaj, aby nie używać go na reszcie ramy i soczewek.

Jak mogę wyczyścić okulary w podróży?

Jeśli nie jesteś w stanie dotrzeć do zakładki lub łagodnego mydła do mycia naczyń, zaleca się posiadanie małego zestawu do czyszczenia, zawierającego środki do czyszczenia okularów i szmatkę do czyszczenia mikrofibry, ponieważ jesteś poza domem. W ten sposób możesz usunąć luźne brud i smugi, gdy nie masz odpowiednich materiałów na głębsze okulary oczyszczające pod ręką. Mikrofibry są delikatne dla soczewek i w ten sposób nie ryzykujesz dalszych pasm ani zarysowania soczewek okularów.

Jakich materiałów mogę użyć do czyszczenia okularów?

Najlepsze materiały do ​​użycia do czyszczenia szklanek z siłą lub bez nich są łagodne w soczewkach, ale nadal zapewniają czystą pracę na okularach.

Na przykład:

- łagodne mydło do naczyń dla soczewek i ramek

- Spraye obiektywu

- tkanina do mikrofibry do soczewek bez smug

Wszystkie są delikatne w ramach i soczewkach i zapewnią czyste i długie okulary, nawet przy ograniczonym budżecie, a także upewnią się, że nie ma szkód dla obiektywu, abyś mógł zachować ostrą wizję przez długi, długi czas.

Czego nie powinienem użyć do czyszczenia okularów?

Teraz, gdy wiesz, co to jest „Do” podczas czyszczenia okularów, wydaje się, że dotyczy to również, jak nie czyścić okularów, aby zapewnić długowieczność ramek i soczewek, a także upewnić się, że zobaczysz szklanki i okulary i Wizja nie jest bardziej zasłona.

nie używaj

Odzież

Wszyscy mieliśmy ochotę po prostu użyć odzieży, którą mieliśmy nosić do czyszczenia soczewek naszych okularów do czytania, prawda? Ale choć może się to wydawać łatwe i wygodne, w rzeczywistości ryzykujesz zdobycie więcej smug i brudu na okulary i widząc jeszcze mniej, ponieważ ubrania mogą przyciskać na to kłaczysty, kurz i inne brud. Jeśli pojawia się kurz, zanieczyszczenia lub inny szorstki brud, ryzykujesz drapanie soczewek okularów i to jest ostatnia rzecz, którą chcesz zrobić, jeśli chcesz kontynuować użycie okularów, aby prawidłowo zobaczyć.

Nie używaj

Serwetki, tkanki, ręczniki papierowe

Podobnie, kiedy jesteś w podróży, możesz mieć do dyspozycji tylko tkankę lub serwetkę. Chociaż może to wydawać się dobrą i czystą opcją do czyszczenia okularów, powstrzymaj się od używania tych materiałów. Takie materiały papierowe, takie jak te mogą również pozostawić kłahenki, ale jeszcze gorzej, chociaż uważasz, że są miękkie w dotyku, mogą mimo to zarysować cenne soczewki z twoich okularów do czytania.

Nie używaj

Sprzątacze szkła domowego

Niektóre z domowych środków czyszczących szkła, których użyłbyś do okien lub lustra, są w rzeczywistości zbyt agresywne w stosunku do delikatnych obiektywów okularów i chociaż wydają się, jakby z pewnością czyszczą „okulary”, mogą po prostu pozostawić trwałe uszkodzenia lub uszkodzić okulary czytania, zwłaszcza czytanie okularów Szklanki z powłoką przeciw rozkładaniu. Nie wspominając o tym, że posiadanie agresywnych pozostałości chemicznych, podobnie jak w niektórych z tych środków czyszczących, nie jest dobrze mieć blisko oczu i spojówek.

Nie rób

Używaj sprayów podczas noszenia okularów

Za pomocą perfum, sprayów do włosów lub innych sprayów tego rodzaju może również pozostawić pozostałości na okularach, które szybko się budują, nie wspominając o tym, że mogą również zareagować z ochronną powłoką lesej. Pamiętaj, aby krótko zdjąć szklanki i przechowywać je nieco podczas zakładania perfum lub lakieru do włosów.

Właściwe przechowywanie

Właściwe przechowywanie okularów może być równie pomocne w utrzymaniu okularów w czystości, jak faktyczny proces czyszczenia.

Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie okularów?

Unikaj opuszczania okularów, w których znajdują się opary, zanieczyszczenia powietrza lub ogólne spraye. Oznacza to, że pozostawienie okularów otwartych w kuchni lub w łazience na dłuższy czas może skutkować gromadzeniem się brudu i brudu z rozprysków, sprayów lub produktów kosmetycznych, takich jak lakier do włosów, perfumy i płyny, co utrudni zobaczenie przez soczewki i są trudniejsze do wyczyszczenia później.

Zwłaszcza w przypadku okularów, których nie nosisz przez cały czas, takie jak okulary przeciwsłoneczne o sile, pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu ich, aby utrzymać je w czystości pomiędzy zużyciem. To samo dotyczy twoich niebieskich lekkich okularów z siłą lub bez, jeśli ich nie nosisz.


Najlepszym sposobem przechowywania okularów jest w Przypadek twardej Lub inne obudowy w pełni, aby powstrzymać kurz i brud przed gromadzeniem się na okularach projektantów. Upadki o twardej powładzie stanowią dodatkową zaletę ochrony okularów przed odszkodowaniem na tępe siły.

Kupić 3 pary za 69 € Teraz, aby ułatwić życie (i indywidualne czyszczenie)!