Jak powstrzymać okulary przed zamganiem się na zimno

8 wskazówek

Kiedy trafi zimna pogoda, nie może być wyzwaniem, aby twoje szklanki przed zamglą się. W cieplejszej porze roku zwykle nie doświadczamy poważnych problemów z naszymi okularami, jednak kiedy upływa czas zimowy, często napotykamy problem, że nasze okulary zamglą, gdy temperatura jest niska. W tym artykule omówimy przyczynę zjawiska zapalających okularów i pokażesz kilka wskazówek, jak powstrzymać szklanki przed zamganiem się w chłodne dni.

Dlaczego okulary zamgają?

Czy kiedykolwiek włożyłeś okulary i byłeś sfrustrowany, gdy szybko się zamglą? Ten wspólny problem ma wyjaśnienie naukowe.

W chłodne pogodzie twoje okulary zamglą z powodu zmiany temperatury, gdy przechodzisz od bycia w środku do wyjścia na zewnątrz. Z drugiej strony, gdy ciepłe wilgotne powietrze uderza w zimną powierzchnię, podobnie jak soczewki okularów, skrapja się w drobnych kropel wodnych. Dlaczego więc szklanki niektórych ludzi łatwiej upadają niż inne? Wszystko sprowadza się do temperatury. Jeśli temperatura ciała jest wyższa, podobnie jak po wysiłku lub gorących prysznicach, wilgotne powietrze z oddechu będzie miało większą różnicę temperatury, gdy trafi do soczewek. Właśnie dlatego noszenie maski na twarz może również sprawić, że okulary zamglą - maska ​​zatrzymuje ciepłe, wilgotne powietrze wokół soczewek. Więc następnym razem, gdy twoje okulary zamglą, pamiętaj, że to tylko nauka w pracy!

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać swoją wizję jasną ...

1. Pozwól okularom dostosować temperaturę

Kiedy wyjdziemy na zimno, nasze okulary mogą szybko zamglić się z powodu drastycznej zmiany temperatury. Możesz tego uniknąć, jeśli umieścisz okulary w zimne miejsce przed użyciem ich na zewnątrz, na przykład do samochodu lub nawet w lodówce. Z drugiej strony, jeśli okaże się, że twoje okulary zaparowują się po wejściu do środka, spróbuj dostosować różnicę temperatur między środowiskiem wewnątrz i na zewnątrz. Może to być tak proste, jak otwarcie okna lub drzwi w celu wyrównania temperatur. Jeśli byłeś na zewnątrz na zimno i przychodzisz do ciepłego pokoju, upewnij się, że zdejmij okulary na kilka minut, aż będą mieli czas na dostosowanie się do nowej temperatury, a zatem uniknie mglistej.

2. Zostaw lukę na szaliki i osłony twarzy

Jeśli nosisz pokrywy twarzy, takie jak szaliki lub maski na twarz, spróbuj pozostawić małą szczelinę między materiałem a nosem. Pozwoli to na ucieczkę ciepła i pomoże powstrzymać okulary przed gotowaniem na parze.

3. Wybierz odpowiednie okulary - znajdź idealne dopasowanie

Rodzaj okularów, które nosisz, może również coś zmienić. Jeśli twoje soczewki mają tendencję do mgły, spróbuj wybrać okulary z większymi soczewkami. Pomoże to zwiększyć przepływ powietrza i zapobiegnie tak szybkim gotowaniu soczewek. Możesz przeczytać więcej o tym, jak znaleźć idealne dopasowanie do okularów.

4. Regularnie wytrzyj soczewki i utrzymuj je w czystości

Jeśli twoje soczewki zaczną się zamglić, upewnij się, że regularnie je wytrawą tkaniną soczewką. Pomoże to usunąć kondensację, a także zapobiegnie rozmazaniu soczewek. Na rynku znajdują się również specjalne chusteczki przeciw fogowi, których można użyć do czyszczenia soczewek. Działają one, tworząc barierę między twoimi obiektywami a kropelkami wody, co uniemożliwia im kondensacja i zamgleniu wizji.

Ponadto staraj się nie dotykać soczewek. Kiedy dotykasz soczewek, szczególnie po użyciu kremu do rąk lub innych kremów nawilżających, przenoszisz oleje ze skóry na obiektyw. Oleje te mogą wchodzić w interakcje z kropelkami wody i powodować ich rozprzestrzenianie się, co utrudni zobaczenie.

5. Umyj okulary wodą z mydłem lub paskiem mydła

Jednym z najszybszych sposobów powstrzymania parowania szklanek jest mycie ich wody z mydłem. Stwarza to barierę między twoimi soczewkami a kropelkami wody, co uniemożliwia im kondensacja i zamgleniu wizji. Możesz także spróbować wcierać pasek mydła w obiektywy. Pozwól, aby to usiąść przez chwilę przed usunięciem go z soczewek. Pozostawia to cienką warstwę mydła na twoich obiektywach, co pomoże odeprzeć kropelki wody i powstrzymać je przed kondensacją.

6. Użyj pianki do golenia

Kolejnym szybkim i łatwym sposobem na powstrzymanie parowania okularów jest użycie pianki do golenia. Po prostu nałóż niewielką ilość na obiektywy i rozłóż ją równomiernie. Gdy to zrobisz, zostaw piankę na kilka minut, zanim zetrzyj ją z szmatką soczewki. To ochroni twoje soczewki przed gotowaniem na parze.

7. Unikaj ciepłych napojów

Gorące napoje są również powszechnymi sprawcami soczewek gotowanych na parze. Podczas porannego spaceru w weekend lubisz gorący napój lub podczas pędzącego do pracy, może to być irytujące w tym samym czasie, gdy okulary stają się mgliste po każdym łyku. Powodem okularów na parze są ciepłe powietrze i wilgoć pochodzące z ciepłego napoju w tym przypadku. Jeśli możesz, staraj się trzymać gorące napoje z dala od okularów lub użyj pokrywki na filiżance. Alternatywnie użyj słomy, aby para z napoju nie trafiła bezpośrednio do twoich obiektywów.

8. Znajdź dla nich lepsze miejsce - nie noś okularów na głowę

Jeśli nie nosisz swoich okularów, należy je całkowicie zdjąć. Noszenie okularów na głowie może spowodować, że parowują się, gdy zaczniesz chodzić, ponieważ ciepło z głowy przeniesie się na soczewki. Im zimniejsza pogoda, tym bardziej prawdopodobne jest, że twoje okulary będą gotować. Jeśli przez jakiś czas nie zamierzasz nosić okularów, najlepiej je zachować w sprawie, aby się nie zabrudziły ani nie porysowały. Ponadto, nosząc okulary jako opaskę do włosów, wywierasz nacisk na ramki, aby z czasem stawały się szersze, więc jeśli nie zajmiesz się nimi, twoje ukochane idealne okulary mogą z łatwością stać się luźnym dopasowaniem, niewygodne.

Wniosek

Wiele rzeczy może spowodować, że twoje okulary będą się gotować, ale istnieje również wiele sposobów, aby temu zapobiec. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, możesz upewnić się, że okulary pozostają bez mgły przez cały dzień - i nie tylko wtedy, gdy trafi zimna pogoda, ale także jeśli pracujesz w parnych środowiskach, na przykład jako szef kuchni lub personel kuchenny, lub personel kuchenny, lub Używasz okularów podczas uprawiania sportu i chciałbyś uniknąć okularów z zaparcia.

Jeśli szukasz stylowych okularów do czytania, niebieskich okularów lub okularów przeciwsłonecznych, możesz je wszystkie znaleźć tutaj w LuxReaders, oferujemy szeroką gamę modnych okularów w duńskim designie, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Nasze szklanki są dostępne w różnych stylach, kolorach i materiałach, dzięki czemu można znaleźć idealną parę odpowiadającą Twoim potrzebom.