Historia okularów lotniczych

Wraz z niedawnym wydaniem nowego filmu Top Gun, Aviator Glasses, które stopniowo wzrosły do ​​popularności, otrzymały zasłużone światło reflektorów. Te metalowe okulary przeciwsłoneczne były popularne od lat 40. XX wieku i nadal cieszą się sławą ze względu na ich funkcjonalność i odważny styl. Ale oprócz objęcia twarzy wielu celebrytów, te okulary przeciwsłoneczne Aviator miały ciekawą historię.

Funkcjonalne (wojskowe) okulary przeciwsłoneczne

Podczas gdy piloci potrzebowali okularów na dużych wysokościach, odkąd przed drugą wojną światową, okulary przeciwsłoneczne Aviator zostały po raz pierwszy stworzenie, gdy potrzeba skupienia i ostrości pilota była wyższa niż kiedykolwiek. Przed utworzeniem tych praktycznych okularów przeciwsłonecznych piloci nosili nieporęczne gogle ochrony oczu, które łatwo się zaparowały i nie zapewnili jasności wzroku, której piloci potrzebowali podczas lotu. Na dużych wysokościach piloci byli często oślepieni olśnieniem i jasnoniebieskim i białym światłem od słońca i nieba. Aby zmniejszyć to spojrzenie i poprawić wizję pilota, funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne Aviator zostały stworzone i masowo produkowane dla pilotów i żeglarzy pod koniec lat 30. XX wieku.

Nowe okulary przeciwsłoneczne Aviatora metalowego ramy były w stanie chronić oczy pilota przed wszystkimi elementami, a także zmniejszyć olśnienienie, które często zakłócało wizję pilota podczas latania. Kielotowe okulary zostały wykonane z metali, miało kształt łzy, który przypominał stare gogle pilotażowe i miało zielone przycierane soczewki. Ich unikalny kształt zapewnił, że piloci mieli szerokie i niezakłócone pole widzenia, jednocześnie zmniejszając promieniowanie i blask ze wszystkich stron, a zielony odcień zapewnił, że niebieskie światło olśnienia zostało zmniejszone, a widzenie pilota zostało wyostrzone podczas pracy na niebie.

Obiektywy zostały nie tylko zaprojektowane w celu poprawy dzieł pilota, ale unikalny pasek brwi nad grzbietem nosa zapewnił noszenie pod nakryciem głowy, takie jak hełmy lub czapki. „Podwójny most” jest obecnie najbardziej rozpoznawalną cechą tych metalowych okularów lotników.

Kielotowe okulary stają się popularne

Podczas gdy tego rodzaju metalowe okulary przeciwsłoneczne zostały stworzone, aby ułatwić życie personel wojskowy, kulturalny styl wojskowy z lat 50. naśladował styl wojskowy i uczyniły okularami lotnikami popularnymi dla wszystkich. Gwiazdy tej dekady, w tym Elvis Prestley, nosiły ten kształt ochrony oka.

Zwrócili się w latach 70. i 80. XX wieku, ponieważ producenci lotników coraz częściej sprzedawali ten styl okularów i jako filmy takie jak taksówkarz lub, najsłynniej, najwyższej broni, ponownie spopularyzowali kształt publiczności. Od tego czasu okulary przeciwsłoneczne Aviator opracowały twarze wielu celebrytów i pozostały z podstawą przez publiczne występy takich jak Michael Jackson, David Bowie, a nawet Stevie Nicks.

Okulary lotnicze dla kobiet

Podczas gdy ten styl okularów przeciwsłonecznych był wcześniej powszechnie popularny wśród mężczyzn, stopniowo kobiety również zaczęły domagać się swojego wyraźnego stylu dla siebie. Ten kształt okularów stworzył wyraźny styl, a wiele kobiet postanowiło wyróżnić się jako asertywne i odzyskało ten odważny i imponujący wygląd, który był wcześniej noszony przez mężczyzn.

Kolory i design stały się bardziej dostosowane do żądań społeczeństwa, a wielu projektantów przybrało kształt i odpowiedziało na zapotrzebowanie okularów lotniczych dla mężczyzn i kobiet.

Dzisiejsze okulary lotnicze

W dzisiejszych czasach okulary lotnicze powróciły w stylu. Gdy innowacje i moda idą w parze, pojawiły się nowe kolory i kształty. Od rocka z lat 70. do dzisiejszego stylu, okulary Aviator pozostały fascynacją wielu i odważnym odważnym wyglądem. Podczas gdy oryginalny widok pilotażowy miał w kształcie łzy i miał zielone soczewki, wszelkie kolory i bardziej okrągłe lub prostokątne kształty są również szeroko dostępne.

Mimo że ich nazwa może sugerować inaczej, prawdopodobnie częściej zobaczysz szklanki pilotażowe wszelkiego rodzaju noszone przez pasażerów na pokładzie, niż ich pilot.

Jak nosić okulary lotnicze

Chociaż jest to również modne stwierdzenie, szklanki pilotażowe są idealne na aktywne czasy spędzone na zewnątrz, ponieważ chronią twoje oczy przed blaskiem, którego możesz doświadczyć. Zwłaszcza do golfowania i połowów wiele osób zdecydowało się na niedrogie okulary przeciwsłoneczne Aviator.

Jeśli chcesz stworzyć unikalny i odważny wygląd, te ponadczasowe ramki są idealnym dodatkiem do Twojej kolekcji. Sprawi, że wyróżnisz się i stworzysz asertywny wygląd, a jednocześnie zapewnią, że oczy są całkowicie bezpieczne przed promieniowaniem UV. Jeśli chcesz spojrzeć na siebie najmądrzejszą ja podczas czytania swojej ulubionej książki tego lata, powinieneś wybrać parę okularów przeciwsłonecznych Aviator z siłą, jak nasz Clarke Model. Jeśli właśnie opuściłeś kino i chcesz skierować swój wewnętrzny Maverick i planujesz być na zewnątrz, wybierz praktyczne Williams zamiast tego.

Szklanki pilotażowe do codziennego noszenia

Okulary lotnicze ułatwiły życie pilota, ponieważ upewniły się, że ich pole widzenia pozostało ostre. Jeśli chcesz zapewnić to samo, wybierz parę okulary do czytania Aby zachować swoją wizję i wygląd lub wybierz trochę naszych duńskich Okulary przeciwsłoneczne metalowych metalowych ramy Aby uzupełnić swój wygląd. Lub chroń swoje oczy przed szkodliwym niebieskim światłem, podobnie jak piloci, które robili nad chmurami, wybierając parę Niebieskie lekkie okulary Z siłą, aby ułatwić życie.