Czy często doświadczasz suchych oczu lub bólu głowy podczas próby rozszyfrowania tego, co jest rozmyte w twojej wizji, niezależnie od tego, czy obiekt jest daleki, czy blisko, określa, jak wyraźne możesz go zobaczyć? Zastanawiałeś się, dlaczego bolą moje oczy, kiedy się budzę? Czy masz problemy z rozszyfrowaniem tego, co dzieje się dalej w Twojej ulubionej książce, ponieważ chociaż nieustannie zmrużasz oczy, trudno jest przeczytać i zastanawiasz się, co powoduje podwójną wizję?

Znaki, których możesz potrzebować (czytanie) okularów

Są to wszystkie znaki, które możesz potrzebować okularów. Jeśli przeczytasz ten akapit i pomyślisz sobie, że odnosisz się do tych sytuacji, możesz sprawdzić, czy wystąpią także którykolwiek z następujących objawów potrzebnych okularów i zastanowić się nad inwestowaniem w szklanki, aby ułatwić swoje życie:

- Częste mrużenie

- Nie jest w stanie czytać słów, blisko lub daleko

- Objawy obciążenia oczu

- Twoje oczy bolą się podczas budzenia

- Suche oczy

- Podwójne widzenie

- Bóle głowy

Zastrzeżenie: Są to tylko możliwe objawy rozpoznawania, że ​​możesz potrzebować okularów. Artykuł nie może cię zdiagnozować. Zawsze skonsultuj się z optykiem lub lekarzem w celu ustalenia, jaka jest twoja faktyczna diagnoza.

Czy jestem krótkowzroczny lub dalekowzroczny?

Decydując, że potrzebujesz okularów, najpierw musisz dowiedzieć się, do czego potrzebujesz okularów.

Czy mam dalekowzroczność lub presbyopię?

Czy widzisz całkiem dobrze, co jest z daleka, ale masz problemy z przeczytaniem tego, co jest blisko ciebie? Wtedy możesz być dalekowzroczny. Aby uzyskać dalekowzroczność, potrzebujesz mocnych stron „plus”. Podczas gdy młodsi ludzie mogą doświadczyć niewyraźnej wizji podczas przełączania się między patrzeniem daleko i blisko. Może to nawet powodować bóle głowy, jeśli patrzysz na obiekty lub wysyłasz SMS -a z bliska. Warto zobaczyć lekarza lub optyka, aby wymyślić rozwiązania dla Ciebie.

Utrata wzroku związana z wiekiem: Presbyopia

W jakim wieku potrzebuję do czytania okularów?

Jednak zazwyczaj dalekowzroczność może stać się bardziej widoczna, gdy się starzejesz, a pierwszym wskaźnikiem jest to, że czytanie staje się trudniejsze i naprężne dla oczu. Wraz ze wzrostem wieku i rosnącym trudnościami może być potrzebne do czytania okularów. W górę 40, ogólnie utrata koncentracji bliskich obiektów i tekstów nazywa się Presbyopia. Oprócz przystąpienia do testu okularów czytania, możesz przeczytać o tej długotrwałości związanej z wiekiem w naszym artykule tutaj:

Czy mam krótkowzroczność lub krótkowzroczność?

Czy widzisz, co jest dla ciebie bliskie, ale masz problemy z robieniem przedmiotów i tekstów, które są od ciebie dalsze? Wtedy możesz mieć tak się nazywane krótkowzroczność. Aby uzyskać krótkowzroczność, potrzebujesz okularów wytrzymałościowych „minus”. Nazywa się to krótkowzrocznością i powinieneś rozważyć zaplanowanie wizyty u lekarza lub optyka w celu uzyskania okularów na receptę.

Kupowanie okularów online wygodnie w domu

Co zrobić, gdy potrzebne są okulary?

W dzisiejszych czasach nie potrzebujesz już żadnych fantazyjnych recept, ani nawet nie pozostawiasz komfortu własnego domu. Możesz łatwo zamówić okulary czytania online.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem okularów online

Coś, co powinieneś wiedzieć przed zakupem okularów online, to zrozumienie, jak czytać swoją receptę. Napisaliśmy szczegółowy przewodnik na temat tego, jak to zrobić tutaj:

Po wymyśleniu, jak zrozumieć OD i OS, SPH i Osi oraz wszystkie te małe mylące wskaźniki, możesz wyruszyć w podróż, aby kupić okulary online. Zasadniczo dobrym pomysłem jest uzyskanie przeglądu tego, co inni klienci mówią o okularach, które próbowali. Na przykład powiernik firmy może być dobrym wskaźnikiem znalezienia długotrwałych okularów.


Powinieneś również zdawać sobie sprawę z tego stylu czytania okularów i jakie okulary mogą dobrze pasować do twarzy. Styl okularów do czytania może doskonale ulepszyć i podkreślić twój styl, a znalezienie odpowiedniej ramy może pomóc w pokazaniu lub zmiękczeniu cech twarzy. Jeśli nadal nie masz pewności, sprawdź nasze pomocne StyleGuide Aby wiedzieć, jaki rodzaj designerskich szklanek i kolorów idealnie pasuje do Twojego stylu!

Jaką ramkę powinienem wybrać?

Po pierwsze, musisz wymyślić swój kształt twarzy. Możesz spojrzeć na swoje lustro, obserwować swoje funkcje i porównać kształt twarzy z tym poręcznym przewodnikiem tutaj.

Gdy masz pomysł, jaki jest twój kształt twarzy, możesz postępować zgodnie z tym ogólnym przewodnikiem rekomendacji:

Twarz w kształcie serca: okrągłe okulary

Kwadratowa twarz: prostokątne okulary

Owalna twarz: prostokątne okulary

Okrągła twarz: kwadratowe okulary

Trójkątna twarz: kultowe okulary

Lub możesz użyć naszego poręcznego Funkcja próba! Możesz wybrać swoją ulubioną parę okularów i wypróbować je praktycznie na własnej twarzy, wszystkie z komfortu własnego domu!

Jakiej siły okularów potrzebuję?

Jeśli już wiesz, że potrzebujesz okularów do czytania, możesz sprawdzić nasz szybki test wizji online tutaj, aby mieć ogólne wyobrażenie o sile, której potrzebujesz przed zamówieniem! Lub jeśli już wymyśliłeś, jak czytać swoją receptę, jeszcze lepiej, jesteś gotowy zamówić!

Czy potrzebuję czytania okularów dla mojego komputera?

Na koniec powinieneś pomyśleć o możliwościach integracji okularów do czytania z codziennym życiem. Jeśli często siedzisz przed ekranami, niezależnie od tego, czy jest to do pracy, czy wolny, możesz sprawdzić niebieskie okulary, aby zmniejszyć obciążenie oczu, zmęczenie i bóle głowy spowodowane niebieskim światłem, które są emitowane przez wszystkie ekrany wokół nas, a nawet słońce. Te fale świetlne wyrażają energię, która na nas wpływa. Możesz łatwo chronić swoje oczy parą niebieskich lekkich okularów przed luksusowymi, które mają twoją siłę, więc nie musisz decydować między możliwością czytania i chronienia oczu w tym samym czasie!
Dowiedz się więcej o niebieskim świetle i dlaczego jest ono szkodliwe w naszym artykule tutaj:

Czy mogę dostać okulary przeciwsłoneczne z siłą?

Lub jeśli planujesz dużo czytać na zewnątrz, szczególnie w tych letnich miesiącach, możesz również chcieć chronić swoje oczy przed promieniami UV i ogólnym spojrzeniem przez jasne słońce w miesiącach letnich. Możesz także zdobyć okulary przeciwsłoneczne z siłą od luksusowych, aby nie musisz decydować między zdolnością do czytania a ochroną oczu.