Co to jest niebieskie światło,

I dlaczego to ma znaczenie?

Ciało ludzkie jest zaprogramowane tak, aby nie śpią podczas światła dziennego i śpi podczas ciemności nocy. Wynika to z procesu chemicznego w naszych ciałach - zaczyna się, gdy światło przenika nasze siatkówki sygnalizujące nasz mózg, że musi przestać wytwarzać melatoninę, hormon, który czyni nas zmęczeniem i sennym. Przeciwieństwo, gdy otoczenie jest ciemne, mózg zwiększa produkcję melatoniny, abyśmy mogli odpocząć.

Przed wynalezieniem sztucznego światła rytm okołodobowy ludzi głównie podążał za słońcem, jednak w dzisiejszych czasach sztuczne światło ma znaczący wpływ na nawyki snu współczesnego człowieka. Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Zdrowia Pracy (NIOSH) stwierdza, że ​​narażenie na niebieskie światło, na podstawie białego światła, może utrudnić nam upadek i zasypianie.

Co to jest niebieskie światło?

Niebieskie światło jest częścią widma widzialnego światła, które widzi ludzkie oko, lepiej znane jako kolory. Różne kolory wydzielają różną energię i wiadomo, że wpływają na nas na różne sposoby. Niebieskie światło jest najbardziej energicznym promieniowaniem, znanym z zwiększania uwagi ludzi, czasów reakcji i nastroju. Około jedna trzecia wszystkich światła widzialnego należy do kategorii światła o wysokiej wizyty, co nazywamy „niebieskim światłem”-innymi słowy, to nie tylko sam niebieski kolor, ale wszystkie odcienie bluesa, takie jak indygo, fioletowy, turkusowy itp. .


Światło słoneczne jest najważniejszym źródłem niebieskiego światła, jednak w wieku cyfrowym nasza ekspozycja niebieskiego światła znacznie wzrosła i w końcu stajemy się bardziej świadomi sposobu, w jaki nasze cyfrowe ekrany wpływają na nas negatywnie. Na szczęście wiedza i świadomość w końcu do nas dotarły i jesteśmy gotowi priorytetowo traktować potrzeby naszego zdrowia.

Niebieskie światło w

Digitalizowany świat

Ale skąd pochodzi wszystkie te nadmierne niebieskie światło? Odpowiedź jest prosta; to jest wszędzie. Od ekranów naszych telewizorów, komputerów, smartfonów i tabletów, po żarówki, diody LED i oczywiście Słońce. Z całą tę niebieską ekspozycją na światło, nasze mózgi są ciągle mówione, aby nie śpią i czujność, nawet gdy zegary tykają do snu. Większość z nas ma nawyk późnej pracy, oglądania telewizji wieczorem lub przewijania naszych telefonów przed pójściem spać. Wszystkie te nawyki wpływają na nasz rytm okołodobowy, co utrudnia zasypianie i zmniejszenie jakości snu. Niemniej jednak istnieje wiele różnych sposobów na zmniejszenie ekspozycji na niebieskie światło, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc!

Jak chronić oczy

od niebieskiego światła?

Zaleca się zmniejszenie ilości godzin spędzonych przed ekranami, szczególnie wieczorem i nocą. Pomocne jest również dostosowanie ustawień urządzeń, aby zmienić ich kolorowy wyświetlacz w późnych godzinach, aby w tym okresie promieniały mniej niebieskie światło. Jednak skrócenie czasu na ekranie nie jest najłatwiejszą rzeczą do zrobienia i dlatego wiele osób wybiera Niebieskie okulary filtra światła Zamiast. Jest to łatwy i niedrogi sposób ochrony oczu i ciała przed negatywnymi skutkami promieniowania niebieskiego, a nawet są zalecane przez Naukowcy z Harvardu. Stwierdzają, że niebieskie okulary mają efekty zdrowotne, takie jak ulepszone cykle snu i jakość snu, lepsze skupienie i zmniejszone bóle głowy.


Niebieskie lekkie okulary

od luksusowych

W LuxReaders z dumą zapewniamy tanie, wysokiej jakości Niebieskie lekkie okulary. Na naszej stronie internetowej nazywamy je okularami niebieskimi, ale w rzeczywistości są one znane również jako okulary ekranowe, szklanki robocze lub szklanki komputerowe. Możesz używać ich w dowolnym miejscu i czasie, nie tylko podczas siedzenia na komputerze, ale także podczas oglądania telewizji, przebywania w telefonie lub po prostu w życiu codziennym. Jeśli trudno ci wybrać swój ulubiony styl, zawsze możesz wybrać 3 pary za 69 €. Możesz także połączyć je z okularami przeciwsłonecznymi, abyśmił ochronę oczu przed słońcem.