Niebieskie lekkie okulary

3 pary za 69 €

Skup się

Filtr 30% niebieskiego światła

Zmniejsz ryzyko bólu głowy

Popraw swój sen

Style and Health Combined

Make a difference for yourself with blue light glasses

Efekt niebieskiego światła

Co to jest niebieskie światło?

Niebieskie światło jest częścią widocznego widma światła, które ludzkie oko widzi, lepiej znane jako kolory. Różne kolory wydzielają różną energię i wiadomo, że wpływają na nas na różne sposoby. Niebieskie światło jest najbardziej energetycznym promieniowaniem, o których wiadomo, że zwiększa uwagę ludzi, czas reakcji i nastrój. Około jedna trzecia całego światła widzialnego należy do kategorii światła o wysokiej wiarygodności, którą nazywamy „niebieskim światłem” - innymi słowy, to nie tylko kolor niebieski, sama, ale także wszystkie inne odcienie niebieskiego, takie takie jako indygo, fioletowy i turkusowy.

Światło słoneczne jest ważnym źródłem naturalnego niebieskiego światła, którego my, ludzie, musimy nie zasnąć - pomaga nam kontrolować nasz rytm okołodobowy. Z drugiej strony, w wyniku epoki cyfrowej, nasza ekspozycja na niebieskie światło dramatycznie wzrosła, a to oznacza, że ​​jesteśmy prześwietlani do niebieskiego światła. Krótko mówiąc, jesteśmy narażeni na więcej niż naturalne i zdrowe dla naszych oczu i mózgu. Na szczęście stajemy się coraz bardziej świadomi sposobu, w jaki nasze cyfrowe ekrany negatywnie wpływają na nas. Oznacza to, że jesteśmy teraz gotowi ustalić priorytety naszych potrzeb zdrowotnych.

Popraw zdrowie oczu

Jak chronić oczy przed niebieskim światłem?

Zaleca się zmniejszenie liczby godzin przed ekranem, szczególnie wieczorem i wieczorem. Przydatne jest również dostosowanie ustawień urządzeń cyfrowych do zmiany ich kolorów w późnych godzinach, aby emitować mniej niebieskiego światła w żądanym okresie. Skrócenie czasu na ekranie nie jest jednak najłatwiejszą rzeczą do zrobienia i dlatego wiele osób wybiera okulary przeciw niebiesko -lekkie. Jest to łatwy i niedrogi sposób ochrony oczu i ciała przed negatywnymi skutkami błękitnego promieniowania światła, nawet zalecanego przez badaczy Harvarda. Stwierdzają, że szklanki przeciw niebiesko -lekkie mają korzystne skutki zdrowotne, takie jak poprawa cyklu snu i jakość snu, lepsze skupienie i zmniejszone bóle głowy.

Popularne okulary

Co to jest zamieszanie w niebieskich okularach?

Nasze oczy są codziennie narażone na szkodliwe niebieskie światło z ekranów komputerów, tabletów, smartfonów i telewizorów. W rzeczywistości większość z nas spędza ponad 8 godzin dziennie na różnych ekranach - a nasze oczy nie mogą się przed tym chronić. Niebieskie lekkie okulary - często nazywane okularami ekranowymi, niebieskimi okularami lub szklankami komputerowymi - chroń oczy przedniebieskie światło I szybko poczujesz efekt po długim dniu przed komputerem i telefonem.

Szklanki ekranowe z niebieskimi filtrami światła stały się niezwykle popularne w ciągu ostatnich kilku lat i jest bardzo dobry powód. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że popychają oczy do granicy, gdy siedzą przed ekranem w biurze przez większość dnia, jednocześnie zwiększając czas ekranu wieczorem, iPad lub przed telewizorem . Wiele godzin ekranu, który większość z nas ma każdego dnia, ma negatywny wpływ na nasze oczy. Wiele osób doświadcza suchych oczu, złego snu lub bólu głowy. Wszystkie problemy, które można powiązać z intensywną ekspozycją z niebieskiego światła.

Lekkie okulary

Materiały przyjazne dla środowiska i alergii

Elastyczne zawiasy

Wybrane materiały

Customise your package, unique to you.

Mix & Match 3 pairs of glasses for €69

incl. free shipping and 100-day returns.
Lepszy sen i zwiększone koncentracja

Korzyści z niebieskich okularów

Możesz robić cuda dla swojego zdrowia, nosząc niebieskie szklanki komputerowe podczas korzystania z ekranów cyfrowych.Lekkie okulary przeciwblaskie są dostępne zarówno z siłą obiektywu, jak i bez nich - więc nawet jeśli nie potrzebujesz okularów do czytania, nadal możesz chronić oczy przed niebieskim światłem bez soczewki na receptę. Ustalone są zdrowsze procedury ciała ze względu na pozytywne skutki ulepszonego snu, mniej bólu głowy, zmniejszonego odkształcenia oczu prowadzącego do większego samopoczucia!

W LuxReaders niestrudzenie pracowaliśmy nad pogodzeniem pozytywnych skutków niebieskich lekkich okularów na twoich oczach z szerokim wyborem ram i stylów, które są zarówno wysokiej jakości, jak i świetnie wyglądające. Na szczęście udało nam się stworzyć szeroką gamę modeli i kolekcji okularów ekranowych, które pozwalają wyglądać stylowo, siedząc przed ekranem. Ponadto ciężko pracowaliśmy, aby utrzymać ciężar okularów, abyś mógł je nosić przez wiele godzin bez ramy ciężkiej lub niepokojącej.

Absorpcja światła niebieskiego

Jak działają niebieskie lekkie okulary czytania?

Długoterminowa ekspozycja na niebieskie światło, szczególnie w nocy, ma szkodliwy wpływ na nasze wrażliwe na światło komórki, ponieważ przenika i uszkadza siatkówkę z nadmierną ekspozycją. Właśnie dlatego soczewki w szklankach czytania są pokryte filtrem blokującym i wchłaniając niebieskie światło wysyłane z ekranów. Nasze szklanki przeciw niebiesko -lekkie filtrują około 30% niebieskiego światła podanego z cyfrowych ekranów, aby chronić oczy przed blaskiem. Rozumiemy, że trudno jest skrócić czas ekranu - dlatego stworzyliśmy niedrogie rozwiązanie z naszymi niebieskimi okularami blokującymi światło.

Coś, co każdy powinien posiadać

Kto powinien używać okularów niebieskich lekkich?

Krótko mówiąc, niebieskie okulary są przydatne dla każdego, kto codziennie spędza ponad 1 godzinę przed ekranem, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szklanki nie są tylko dla osób, które już używają okularów na receptę. W LuxReaders można znaleźć niebieskie okulary bez mocy i do mocy +3.5. Oznacza to, że zarówno dzieci, jak i dorośli mogą korzystać z naszych niebieskich lekkich okularów. Jeśli Twoje dziecko nie potrzebuje obecnie niebieskich okularów z mocą, nadal ma możliwość korzystania z okularów ochronnych podczas gry na komputerze, iPadzie lub telefonu komórkowym, więc ich oczy są mniej narażone na niebieskie światło, na które są narażone na codzienne życie.

Zmęczenie przeciwdziała gałęzi laboratorium badawczego sił powietrznych

Harvard Business Review

„Krótko mówiąc, okulary filtrowania niebieskiego światła poprawiły zarówno wyniki snu, jak i wyniki” ”

Niebieskie okulary światła - czy to działa?

Niebieskie okulary robią dokładnie to, co powinny - blokują dużo szkodliwego niebieskiego światła, które pochodzi między innymi z ekranów cyfrowych, których wiele osób używa w swoim codziennym życiu. Wiele badań pokazuje, w jaki sposób użycie okularów ekranowych przeciwko niebieskim światłem może chronić twoją wizję i pomóc w lepszym snu, zmniejszonym zmęczeniu i tendencji do bólu głowy oraz bardziej dobrych cech. Więc jeśli chcesz wypróbować parę okularów, które będą miały pozytywne efekty, te okulary na pewno będą działać!

Nie jest tajemnicą, że niebieskie światło z naszych ekranów ma znaczący wpływ na to, jak czujemy się fizycznie i psychicznie. Przy całej nowej technologii nasz stan może być w pewnym stopniu zagrożony pogorszeniem. Dlatego dobrze jest znaleźć rozwiązanie, które może zapobiec tym wyzwaniom. Na przykład jeden z klientów mówi, że doświadcza mniej zmęczonych oczu po tym, jak cały dzień siedział przed ekranem komputera, nosząc okulary ekranowe na niebieskim świetle; Inny poczuł, że pomogli złagodzić ból głowy, który miała niedawno, a wreszcie doświadczyła lepszego snu w nocy. Nie tylko niebieskie okulary zapewniają ulgę od zmęczonych oczu, bóle głowy i kłopotów ze snem, patrząc na telefon lub tablet tuż przed snem, można je nosić przez cały dzień.

Jeśli martwisz się długoterminowym skutkiem niebieskiego światła na twoją wizję, nadszedł czas, aby zainwestować w parę niebieskich okularów. Nie tylko pomogą zmniejszyć zmęczenie, obciążenie oczu i problemy ze snem, ale także chronią twoje oczy przed szkodliwym niebieskim światłem emitowanym przez cyfrowe ekrany i inne światło LED emitowane również przez lampy. Niezależnie od tego, czy używasz komputera do pracy, czy zabawy, te okulary to świetny sposób na zmniejszenie obciążenia oczu i wykorzystanie czasu na ekranie z wyraźnym sumieniem.

Kiedy używać niebieskich lekkich okularów?

Niebieskie lekkie okulary mogą być używane każdego dnia. W wielu kontekstach jesteśmy narażeni na niebieskie światło. Nie tylko, gdy siedzi przed cyfrowym ekranem, ale także w światłach LED, takich jak lampy, jesteśmy narażeni na niebieskie światło. Naturalne niebieskie światło, na które jesteśmy narażeni z słońca, jest czymś, co potrzebujemy, aby nie zasnąć i kontrolować nasz rytm okołodobowy, a w przypadku promieni słonecznych lepiej chronić swoje oczy okularami przeciwsłonecznymi. Niebiesko -białe promienie słoneczne są ważnymi źródłami witaminy D i mogą leczyć depresję, ale zbyt duża ekspozycja może powodować zapalenie oczu - więc upewnij się, że chronisz oczy parą okularów przeciwsłonecznych, gdy słońce jest jasne na niebie.

Śpij dobrze i mniej bólu głowy z niebieskimi lekkimi okularami

Jeśli chodzi o nasze zdrowie, w końcu zaczynamy zwracać większą uwagę na rzeczy, które mają znaczenie. Jednym z najważniejszych aspektów naszego dobrego samopoczucia jest nasz wzrok, a dzięki stale rosnącej świadomości błękitnego promieniowania światła, mamy teraz sposób na ochronę naszych oczu przed szkodliwymi skutkami ekranów cyfrowych.

Wiadomo, że niebieskie światło powoduje zmęczenie oczu, a jeśli nie zapobiegane lub uniknie narażenia na niebieskie światło może z czasem prowadzić do innych problemów widzenia. Nosząc niebieskie okulary ekranowe, możesz zmniejszyć ekspozycję na tego rodzaju światło i chronić swoje widzenie.

Niebieskie lekkie okulary mogą pomóc zmniejszyć obciążenie oczu. Jeśli spędzasz dużo czasu na przeglądaniu cyfrowych ekranów, takich jak komputery, telefony, iPad lub tablet, może się okazać, że twoje oczy są zmęczone i napięte pod koniec dnia. Wynika to z faktu, że niebieskie światło emitowane z ekranu może sprawić, że nasze oczy pracują ciężej niż potrzebują. Jeśli nosisz niebieskie lekkie okulary, możesz zmniejszyć obciążenie i poczujesz różnicę - twoje oczy będą znacznie wygodniejsze pod koniec dnia.

Wreszcie, niebieskie okulary mogą również pomóc w lepszym spaniu. Niebieskie światło emitowane na ekranach może zakłócać nasze naturalne wzory snu i dobrze się spać może być trudne.

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że niebieskie światło może być szkodliwe dla widzenia, ale wielu nie zna dokładnych przyczyn, których niestety jest liczba. Właśnie dlatego niebieskie okulary stały się popularnym sposobem na poprawę jakości snu, zmniejszenie bólu głowy i zmęczenia oraz poprawę koncentracji. Niebieskie okulary światła działają, blokując niebieskie fale światła, o których wiadomo, że zakłócają produkcję melatoniny, hormonu, który pomaga regulować cykl snu. Nosząc okulary przeciwko niebieskim światłem, możesz - szczególnie wieczorem przed snem - oszukaj mózg, aby zmniejszyć produkcję hormonu melatoniny, aby twoje ciało uspokoiło się i dostaniesz lepszy sen - bez zmiany nawyków. Dobry sen jest niezbędny dla ogólnego zdrowia i samopoczucia, więc okulary niebieskie światła mogą być cennym dodatkiem do codziennej rutyny, zwłaszcza wieczornej rutyny.