CIESZ SIĘ SŁOŃCEM, CZYTAJĄC

Okulary przeciwsłoneczne

3 pary za 299 zł

Kategoria szkieł 3

Ochrona UV400

Chroń swoje oczy

Czytaj na słońcu

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE Z MOCĄ

Dlaczego warto używać okularów przeciwsłonecznych z mocą?

Kto nie chciałby spędzić dnia, czytając na tarasie lub w parku, zażywając słonecznej kąpieli? My z pewnością byśmy chcieli! Czy jedna lub dwie pary okularów z okularami przeciwsłonecznymi nałożonymi na nie wydaje się znajomym obrazem? Wiemy, o co chodzi – wygląda to trochę śmiesznie, a do tego jest niewygodne.

Ale nie martwcie się! Istnieje rozwiązanie tego problemu. Wystarczy zdecydować się na okulary przeciwsłoneczne z mocą. Okulary przeciwsłoneczne od dawna znane są jako modowy dodatek stanowiący jeden z elementów naszej wizualnej ekspresji. My wynosimy tę ideę na nowy poziom, oferując estetyczne oprawki z soczewkami o wybranej przez Ciebie mocy, żeby umożliwić Ci korzystanie ze słońca jednocześnie z czytaniem.

Okulary z mocą Luxreaders działają jak zwykle okulary do czytania, których można używać w słoneczne dni i które można wszędzie zabrać – mają przeciwzadrapaniowe soczewki, więc nie trzeba się martwić, pakując je na plażę.

DLACZEGO OKULARY PRZECIWSŁONECZNE SĄ WAŻNE?

... I czym jest promieniowanie UV?

Skrót UV oznacza ultrafioletowe. To rodzaj promieniowania elektromagnetycznego emitowanego naturalnie przez słońce. O świetle UV mówi się w ostatnich latach częściej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ mamy coraz większą wiedzę o nim i coraz większą świadomość jego wpływu na nasze zdrowie.

Promienie UV mogą poważnie szkodzić naszym oczom i skórze, w tym powodować choroby i uszkodzenia narządu wzroku, takie jak zwyrodnienia plamki żółtej, zaćma czy oparzenie słoneczne rogówki i powieki.

Często ignoruje się fakt, że promieniowanie słoneczne może uszkadzać wzrok, niszcząc powierzchnię rogówki poprzez zaćmę czy też zwyrodnienie plamki żółtej. Istnieją jednak sposoby zapobiegania temu, na przykład noszenie okularów przeciwsłonecznych z odpowiednią ochroną przeciwko UV – w warunkach europejskich zupełnie wystarczająca na lato będzie ochrona UV40.

Oferujemy szeroki wybór starannie wykończonych modeli okularów przeciwsłonecznych dostępnych online: mnóstwo kolorów, kształtów i wzorów.

Lekkie okulary

Ekologiczne i przyjazne dla alergików

Elastyczne zauszniki

Wysokiej jakości materiały

ZNAJDŹ IDEALNE OKULARY PRZECIWSŁONECZNE DLA SIEBIE!

Które okulary przeciwsłoneczne mi pasują?

Wszyscy powinni nosić takie okulary przeciwsłoneczne, jakie lubią! Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie okulary przeciwsłoneczne pasowałyby Ci, warto sprawdzić, jaki masz kształt twarzy. Większość twarzy można określić jako posiadające jeden z pięciu poniższych najczęściej spotykanych kształtów: owalne, kwadratowe, okrągłe, w kształcie serca i trójkątne.

Jeśli już wiesz, jaki masz kształt twarzy, możesz szybko wybrać idealnie pasujący do Ciebie fason oprawek okularów przeciwsłonecznych.


Twarz o kształcie serca: Świetnie pasować będą okrągłe okulary przeciwsłoneczne.

Twarz trójkątna: Dobrym wyborem mogą być ikoniczne okulary przeciwsłoneczne

Twarz okrągła: Idealne dla Ciebie mogą być Okulary przeciwsłoneczne z ramkami o kwadratowym kształcie.

Twarz owalna i kwadratowa: Obejrzyj nasze prostokątne okulary przeciwsłoneczne.

NAJDOSKONALSZE NA LATO

Okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV 400

Okulary przeciwsłoneczne oznaczone UV 400 zapewniają niemal stuprocentową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Mówiąc bardziej technicznym językiem, blokują one fale o długości do 400 nanometrów, w tym szkodliwe promieniowanie UV-A i UV-B.

Okulary przeciwsłoneczne o kategorii filtra 3 zapewniają mocniejszą ochronę przeciwko blaskowi słońca i dobrą ochronę przeciwko UV. Blokują wszystkie promienie UV-A i UV-B oraz niemal 100% światła słonecznego.

Okulary przeciwsłoneczne marki Luxreaders mają certyfikat ochrony UV 400 i oznaczenie „kategoria 3”, których najprawdopodobniej szukasz, jeśli zależy Ci na okularach przeciwsłonecznych wysokiej jakości.

Zalecane jest sprawdzanie zawsze przy zakupach, czy dany model okularów przeciwsłonecznych ma etykietę z oznaczeniami UV 400 i kategorii filtra.

Zależnie od naszych planów co do użytkowania okularów, dobrym pomysłem może też być dowiedzenie się, czy soczewki mają moc. Okulary przeciwsłoneczne z mocą świetnie się sprawdzą, jeśli chcemy mieć jednocześnie soczewki na słońce i do czytania, żeby móc cieszyć się przyjemną lekturą książki lub gazety na tarasie czy też na plaży.

Jaki kształt oprawek lubisz najbardziej?

Prostokątne okulary przeciwsłoneczne.

Kwadratowe okulary przeciwsłoneczne.

Ikoniczne okulary przeciwsłoneczne.

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne.

Jakie istnieją rodzaje soczewek okularów przeciwsłonecznych?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek okularów przeciwsłonecznych, odpowiednich na każdą okazję.

Można na przykład nabyć soczewki spolaryzowane, soczewki lustrzane, soczewki gradalne, soczewki fotochromowe, czy też okulary przeciwsłoneczne na receptę. Wszystkie one spełniają różne cele. Nasze okulary przeciwsłoneczne mają określoną moc i szczególnie dobrze nadają się na lato – można w nich czytać książkę czy gazetę na dworze

Jaki kolor soczewek jest najlepszy?

Właściwości przeciwsłoneczne nie są powiązane z kolorem okularów. Różne barwy mają wpływ na widzenie w rozmaitych środowiskach i warunkach pogodowych. Nie licząc tego, wybór odcienia jest kwestią gustu i nie ma wpływu na ochronę oczu przed promieniowaniem UV. Dlatego ważniejsze jest, żeby podczas zakupów zwrócić uwagę na własności ochronne. Wszystkie nasze okulary przeciwsłoneczne, bez wyjątku, zapewniają ochronę UV 400.

Czy ciemniejsze soczewki są lepsze?

Krótko mówiąc: nie. Odcień soczewek okularów przeciwsłonecznych nie świadczy o poziomie ochrony przeciwsłonecznej. Zależy ona od powłok. Zamiast jak najciemniejszych soczewek należy szukać okularów słonecznych zapewniających niezbędną ochronę przeciwko promieniowaniu ultrafioletowemu. W ten sposób unikniemy potencjalnych problemów ze wzrokiem. Ochrona przeciwko UV to ważna kwestia zdrowotna. Wybór ciemniejszych soczewek może być motywowany osobistymi preferencjami. Ciemne okulary ukrywają oczy, kiedy tego chcemy, i mogą świetnie pasować do naszego stroju.

Czy drogie okulary przeciwsłoneczne są lepsze?

Jeśli sądzisz, że designerskie okulary przeciwsłoneczne za 400 euro zapewniają najlepszą ochroną przeciwsłoneczną, może Cię czekać niespodzianka. Drogie okulary przeciwsłoneczne niekoniecznie są lepsze.

Podejmując decyzje o zakupie okularów przeciwsłonecznych, trzeba brać pod uwagę nie tylko cenę, ponieważ nie ma ona nic wspólnego z ochroną przeciwko promieniowaniu UV. To prawda, że większość wysokogatunkowych okularów przeciwsłonecznych spełnia wymogi, ale niektóre kosztowne okulary przeciwsłoneczne od projektanta nie chronią Twoich oczu przed całym promieniowaniem ultrafioletowym.

Dlatego zawsze należy upewnić się, że wybrana para spełnia oczekiwania i zapewnia ochronę co najmniej na poziomie UV 400.

Czy okulary przeciwsłoneczne z czasem tracą swoje właściwości ochronne?

Szkła okularów przeciwsłonecznych nie tracą nagle zdolności filtrowania, ale słabnie ona z czasem, zależnie od intensywności użytkowania produktu. Z tego względu odpowiedź na pytanie „jak często należy wymieniać okulary przeciwsłoneczne” zależy tak naprawdę od tego, jak często je nosisz. Co do zasady należy je wymieniać co dwa–trzy lata. Nasza oferta trzech par to świetna okazja – jeśli z niej skorzystasz, możesz jeszcze długo nie martwić się koniecznością nabycia nowych szkieł.