CHROŃ SWOJE OCZY PRZED NIEBIESKIM ŚWIATŁEM Z EKRANÓW

Okulary blokujące niebieskie światło

3 pary za 299 zł

Utrzymaj swoje skupienie

Filtruj 30% niebieskiego światła

Zmniejsz ryzyko bólów głowy

Popraw jakość snu

EFEKT NIEBIESKIEGO ŚWIATŁA

Czym jest niebieskie światło?

Niebieskie światło jest częścią widma światła widzialnego, lepiej znanego jako kolory, które widzi ludzkie oko. Różne kolory wydzielają różną energię i znane są z tego, że wpływają na nas w różny sposób. Niebieskie światło to najbardziej energetyczne promieniowanie, znane z tego, że zwiększa u ludzi uwagę, czas reakcji oraz nastrój. Około jedna trzecia całego światła widzialnego należy do kategorii światła o wysokiej widzialności, czyli tego, co nazywamy „światłem niebieskim” — innymi słowy, nie chodzi tylko o kolor niebieski jako taki, ale także o wszystkie inne odcienie niebieskiego, takie jak indygo, fiolet i turkus.

Światło słoneczne jest ważnym źródłem naturalnego niebieskiego światła, którego my, ludzie, potrzebujemy, aby nie zasypiać — pomaga nam ono kontrolować nasz rytm dobowy. Z drugiej strony, w wyniku ery cyfrowej, nasza ekspozycja na niebieskie światło drastycznie wzrosła, a to oznacza, że jesteśmy na nie nadmiernie narażeni. Krótko mówiąc, jesteśmy narażeni na więcej niż naturalne i zdrowe dla naszych oczu i mózgu. Na szczęście stajemy się coraz bardziej świadomi negatywnego wpływu, jaki wywierają na nas ekrany cyfrowe. Oznacza to, że jesteśmy teraz gotowi na priorytetowe potraktowanie naszych potrzeb zdrowotnych.

POPRAW ZDROWIE SWOICH OCZU

Jak mogę chronić oczy przed niebieskim światłem?

Zaleca się zmniejszenie liczby godzin przed ekranem, zwłaszcza wieczorem i w nocy. Przydatne jest również dostosowanie ustawień swoich urządzeń cyfrowych, zmieniając kolor wyświetlacza w późnych godzinach, tak aby emitował mniej niebieskiego światła w wybranym przez Ciebie okresie. Jednak skrócenie czasu spędzanego przed ekranem nie jest najłatwiejsze i dlatego wiele osób zamiast tego wybiera okulary blokujące niebieskie światło. Jest to łatwy i niedrogi sposób ochrony oczu i ciała przed negatywnymi skutkami promieniowania światła niebieskiego, zalecany nawet przez naukowców z Harvardu. Jak twierdzą, okulary blokujące niebieskie światło mają korzystne skutki zdrowotne, takie jak poprawa cyklu oraz jakości snu, lepsze skupienie uwagi i zmniejszenie bólów głowy.

POPULARNE OKULARY

O co tyle zamieszania z okularami blokującymi niebieskie światło?

Nasze oczy codziennie narażone są na szkodliwe niebieskie światło z ekranów komputerów, tabletów, smartfonów i telewizorów. W rzeczywistości większość z nas spędza więcej niż 8 godzin dziennie przed różnymi ekranami — a nasze oczy nie są w stanie się przed tym uchronić. Okulary blokujące niebieskie światło — często nazywane okularami ekranowymi, okularami niebieskiego światła lub okularami komputerowymi — chronią Twoje oczy przed niebieskim światłem, dzięki czemu szybko odczujesz efekt po długim dniu przed komputerem i telefonem.

Okulary z filtrami niebieskiego światła stały się niezwykle popularne w ciągu ostatnich kilku lat i jest ku temu bardzo dobry powód. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że eksploatują swój wzrok do granic możliwości, siedząc przed ekranem przez większą część dnia w biurze, a wieczorem wydłużając ten czas z telefonem, iPadem lub przed telewizorem. Spędzanie wielu godzin przed ekranem każdego dnia ma negatywny wpływ na nasze oczy. Wiele osób doświadcza suchych oczu, złego snu lub bólów głowy. Wszystkich problemów, które można powiązać z intensywną ekspozycją na światło niebieskie.

Lekkie okulary

Ekologiczne i przyjazne dla alergików

Elastyczne zauszniki

Wysokiej jakości materiały

LEPSZY SEN I ZWIĘKSZONA KONCENTRACJA

Zalety okularów blokujących niebieskie światło

Podczas korzystania z ekranów cyfrowych, możesz zdziałać cuda dla swojego zdrowia, nosząc okulary komputerowe blokujące niebieskie światło. Okulary chroniące przed niebieskim światłem są dostępne zarówno z soczewkami o dużej mocy, jak i bez nich, więc nawet jeśli nie potrzebujesz okularów do czytania, nadal możesz chronić swoje oczy przed niebieskim światłem bez soczewek na receptę. Lepszy sen, mniejsza ilość bólów głowy, zmniejszone zmęczenie oczu ma wpływ na Twoją codzienną rutynę i prowadzi do lepszego samopoczucia.

W Luxreaders niestrudzenie pracowaliśmy, aby pogodzić pozytywny wpływ okularów blokujących niebieskie światło na Twoje oczy z szerokim wyborem oprawek i stylów, które są zarówno wysokiej jakości, jak i świetnie wyglądają. Na szczęście udało nam się stworzyć szeroką gamę modeli i kolekcji okularów ekranowych, które pozwalają wyglądać stylowo, siedząc przed ekranem. Ponadto ciężko pracowaliśmy, aby zmniejszyć wagę okularów, dzięki czemu można je nosić godzinami bez uczucia ciężaru lub ich uciążliwości.

ABSORPCJA NIEBIESKIEGO ŚWIATŁ

Jak działają okulary do czytania blokujące niebieskie światło?

Długotrwała ekspozycja na niebieskie światło, szczególnie w nocy, ma szkodliwy wpływ na nasze światłoczułe komórki, ponieważ przy nadmiernej ekspozycji przenika ono i uszkadza siatkówkę. Dlatego soczewki w okularach do czytania są pokryte filtrem, który blokuje i pochłania emitowane z ekranów niebieskie światło. Nasze okulary blokujące niebieskie światło filtrują około 30% niebieskiego światła pochodzącego z ekranów cyfrowych, aby chronić oczy przed oślepieniem. Rozumiemy, że trudno jest skrócić czas przed ekranem — dlatego stworzyliśmy niedrogie rozwiązanie dzięki naszym okularom blokującym niebieskie światło.

COŚ, CO KAŻDY POWINIEN POSIADAĆ


Kto powinien używać okularów blokujących niebieskie światło?

Krótko mówiąc, okulary blokujące niebieskie światło przydadzą się każdemu, kto codziennie spędza przed ekranem ponad godzinę, niezależnie od tego, czy jest to dziecko, czy osoba dorosła. Okulary są przeznaczone nie tylko dla osób, które już używają okularów korekcyjnych. W Luxreaders znajdziesz niebieskie okulary bez mocy i z mocą soczewki aż do +3,5. Oznacza to, że zarówno dzieci, jak i dorośli mogą korzystać z naszych okularów blokujących niebieskie światło. Jeśli Twoje dziecko nie potrzebuje obecnie okularów blokujących niebieskie światło z mocą, nadal ma możliwość korzystania z okularów ochronnych podczas grania na komputerze, iPadzie lub telefonie komórkowym, dzięki czemu jego oczy są mniej narażone na niebieskie światło, na które są wystawione na co dzień.

Oddział Przeciwdziałania Zmęczeniu Laboratorium Badawczego Sił Powietrznych

Harvard Business Review

"W skrócie, okulary filtrujące niebieskie światło poprawiły zarówno sen, jak i wyniki pracy"

Okulary blokujące niebieskie światło - czy to działa?

Okulary blokujące niebieskie światło robią dokładnie to, co powinny — blokują wiele szkodliwego niebieskiego światła pochodzącego między innymi z ekranów cyfrowych, z których wiele osób korzysta na co dzień. Wiele badań pokazuje, jak używanie okularów ekranowych blokujących niebieskie światło może chronić wzrok i pomóc poprawić sen, zmniejszyć zmęczenie i skłonności do bólów głowy oraz ich inne dobre cechy. Więc jeśli chcesz wypróbować okulary, które przyniosą pozytywne efekty, te okulary na pewno się sprawdzą!

Nie jest tajemnicą, że niebieskie światło z naszych ekranów ma znaczący wpływ na to, jak się czujemy fizycznie i psychicznie. Przy całej nowej technologii nasz stan może się w pewnym stopniu pogorszyć. Dlatego dobrze jest znaleźć rozwiązanie, które może zapobiec tym wyzwaniom. Na przykład jeden z klientów powiedział, że nosząc okulary ekranowe blokujące niebieskie światło, jego oczy są mniej zmęczone po tym, jak cały dzień siedzi przed ekranem komputera; inna klientka poczuła, że okulary pomogły jej złagodzić bóle głowy, który ostatnio miała i wreszcie lepiej spała w nocy. Okulary blokujące niebieskie światło przynoszą ulgę przy zmęczonych oczach, bólach głowy i kłopotach ze snem nie tylko, kiedy patrzysz na telefon lub tablet tuż przed snem, ale możesz ich używać przez cały dzień.

Jeśli martwisz się długoterminowym wpływem niebieskiego światła na twój wzrok, czas zainwestować w parę okularów blokujących niebieskie światło. Pomogą nie tylko zmniejszyć zmęczenie, przemęczenie oczu i problemy ze snem, ale także ochronią oczy przed szkodliwym niebieskim światłem emitowanym przez ekrany cyfrowe i innym światłem LED emitowanym przez lampy. Niezależnie od tego, czy używasz komputera do pracy, czy do gier, okulary te to świetny sposób na zmniejszenie zmęczenia oczu i maksymalne wykorzystanie czasu przed ekranem z czystym sumieniem.

Kiedy używać okularów blokujących niebieskie światło?

Okulary blokujące niebieskie światło mogą być używane codziennie. Jesteśmy narażeni na niebieskie światło w wielu sytuacjach. Na światło niebieskie jesteśmy narażeni, nie tylko siedząc przed ekranem cyfrowym, ale także w świetle LED, takim jak lampy. Naturalne niebieskie światło, na które jesteśmy narażeni od słońca, jest czymś, czego potrzebujemy, aby nie zasnąć i kontrolować nasz rytm dobowy. W przypadku promieni słonecznych lepiej chronić oczy za pomocą okularów przeciwsłonecznych. Niebiesko-białe promienie słońca są ważnym źródłem witaminy D i mogą leczyć depresję, ale zbyt duża ekspozycja na nie może spowodować zapalenie oczu — więc upewnij się, że gdy słońce świeci jasno na niebie, chronisz oczy za pomocą okularów przeciwsłonecznych.

Śpij spokojnie i zmniejsz bóle głowy dzięki okularom blokującym niebieskie światło

Jeśli chodzi o nasze zdrowie, w końcu zaczynamy zwracać większą uwagę na rzeczy, które mają znaczenie. Jednym z najważniejszych aspektów naszego samopoczucia jest nasz wzrok, a dzięki stale rosnącej świadomości na temat promieniowania światła niebieskiego mamy teraz sposób na ochronę oczu przed szkodliwym działaniem ekranów cyfrowych.

Wiadomo, że niebieskie światło powoduje zmęczenie oczu i jeśli nie zapobiegnie się lub nie uniknie ekspozycji na niebieskie światło, może to z czasem prowadzić do innych problemów ze wzrokiem. Nosząc okulary blokujące niebieskie światło, możesz zmniejszyć ekspozycję na ten rodzaj światła i chronić swój wzrok.

Okulary blokujące niebieskie światło mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu. Jeśli spędzasz dużo czasu patrząc na ekrany cyfrowe, takie jak komputery, telefony, iPady lub tablety, pod koniec dnia możesz zauważyć, że Twoje oczy są zmęczone i napięte. Dzieje się tak, ponieważ niebieskie światło emitowane z ekranu może sprawić, że nasze oczy będą pracować ciężej, niż to konieczne. Jeśli nosisz okulary blokujące niebieskie światło, możesz zmniejszyć zmęczenie i odczuć różnicę — na koniec dnia Twoje oczy będą bardziej zrelaksowane.

Wreszcie, okulary blokujące niebieskie światło mogą pomóc Ci łatwiej zasnąć. Niebieskie światło emitowane z ekranów może zakłócać nasze naturalne wzorce snu i może utrudniać zasypianie.

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że niebieskie światło może być szkodliwe dla wzroku, jednak nie znają dokładnych przyczyn, których jest niestety wiele. Dlatego okulary blokujące niebieskie światło stały się popularnym sposobem na poprawę jakości snu, zmniejszenie bólów głowy i zmęczenia oraz poprawę koncentracji. Okulary chroniące przed niebieskim światłem blokują niebieskie fale świetlne, o których wiadomo, że zakłócają produkcję melatoniny, czyli hormonu, który pomaga regulować cykl snu. Nosząc okulary blokujące niebieskie światło, możesz — szczególnie wieczorem przed snem — nakłonić mózg do zmniejszenia produkcji hormonu melatoniny, dzięki czemu organizm się uspokoi i będziesz spać lepiej, nie zmieniając swoich nawyków. Dobry sen w nocy ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego okulary blokujące niebieskie światło mogą być cennym dodatkiem do codziennej rutyny, zwłaszcza wieczornej.